خریدی لذت بخش تر با کد تخفیف بیست درصدی: khanecode20
سبد خرید
0

No products in the cart.

Return To Shop
  • تمام دسته ها
  • وبلاگ

استخراج هاست و دامنه ایمیل با پایتون

استخراج هاست و دامنه ایمیل با پایتون

استخراج هاست و دامنه ایمیل با پایتون

برنامه جداسازی بخش‌های مختلف ایمیل (Email Slicer) یک برنامه بسیار مفید برای جداسازی و استخراج هاست و دامنه ایمیل با پایتون (نام کاربری و نام دامنه) است. در این بخش، نحوه نوشتن برنامه‌ای برای ایجاد جداسازی (Slicer) ایمیل با پایتون را توضیح خواهم داد. استخراج هاست و دامنه ایمیل با پایتون یکی از کاربردهای پراستفاده پایتون می‌باشد.

استخراج هاست و دامنه ایمیل با پایتون

برای ایجاد یک جداکننده ایمیل با پایتون، لازم است برنامه‌ای بنویسیم که بتواند نام کاربری و نام دامنه ایمیل را بازیابی کند. به عنوان مثال، در ایمیل

“baghbani28@gmail.com”

نام کاربری عبارت baghbani28 می‌باشد و دامنه آن gmail.com هست.

حال باید ایمیل را با استفاده از «@» به عنوان جداکننده به دو رشته تقسیم کنیم. برای این کار، تنها به قطعه کد زیر لازم داریم که در آن ابتدا آدرس ایمیل را از کاربر دریافت می‌کند و پس از آن نام کاربری و دامنه ایمیل را به عنوان خروجی برمی‌گرداند.

				
					email = input("Enter Your Email: ").strip()
username = email[:email.index("@")]
domain_name = email[email.index("@")+1:]
format_ = (f"Your user name is {username} and your domain is {domain_name}")
print(format_)

# By Khanecode.ir with ❤️
				
			

برای مثال، ورودی و خروجی زیر به دست می‌آید:

Enter Your Email: baghbani28@gmail.com
Your user name is baghbani28 and your domain is gmail.com

کد بالا بسیار ساده و قابل درک است. ورودی کاربر را می گیریم و همزمان از تابع ()strip برای حذف فضای خالی، در صورت وجود استفاده می کنیم. سپس نماد «@» ورودی کاربر را پیدا می‌کنیم و بعد از آن دامنه و نام دامنه را در متغیرهای domain_name و username ذخیره می‌کنیم تا ایمیل را به دو قسمت تقسیم کرده باشیم.

کد بالا را می توان با ایده‌های بیشتری بسته به نیاز، افزایش داد. پیشنهاد می‌شود این نوع برنامه‌ها را برای بهبود مهارت‌های کدنویسی خود امتحان کنید. در درازمدت به شما کمک می‌کند الگوریتم‌های خود را بسازید و توانایی شما در تفکر منطقی را افزایش می‌دهد.

امیدواریم از این پست آموزشی لذت برده و نکات تازه‌ای را یاد گرفته باشید. بهترین راه برای تمرین مهارت‌های کدنویسی این است که پروژه‌های سرگرم‌کننده را پیاده‌سازی کنید. در سایت خانه کد، پروژه‌های متنوعی برای بهبود برنامه نویسی شما کاربران عزیز با ❤️ فراهم کرده‌ایم. برای دسترسی به مجموعه کدهای تمرینی جذاب پایتون در سطوح مختلف از اینجا(کلیک کنید) وارد شوید.

اگر شما تابه‌حال با استفاده از پایتون برنامه‌ای برای جداسازی هاست و دامنه ایمیل نوشته‌اید، برای ما از مشکلاتی که بر سر راهتان وجود داشته بنویسید.

انجام پروژه‌های پایتونی و مجموعه‌داده‌های آماده با خانه‌کد

برای انجام پروژه‌های پایتونی خود با خانه‌کد در تماس باشید؛ هدف ما انجام پروژه‌های شما در زمانی کوتاه و البته با دقت و بازدهی ایده‌آل است. همینطور در خانه کد مجموعه‌داده‌های مختلف در حوزه‌های پژوهشی مختلف موجود هستند. برای دریافت مجموعه‌داده مورد نظر خود، از طریق فرم زیر با ما در تماس باشید تا براساس نیاز شما مجموعه داده لازم را تهیه کنیم. 

در کنار هم تا رسیدن به بهترین‌ها

8

محمدرضا باغبانی‌ام. دانش‌آموخته رشته کامپیوتر؛ عاشق یادگیری و یاد دادن... مطلبی که مطالعه کردید و مطالب دیگر داخل سایت را با ❤️ نوشته‌ام و امید دارم به افزودن دانش شما و ترقی جامعه کمک کنم...

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان